main banner 1200x628 festival 2024 koncert 2

Rendez-vous s králem

29 / 09 / 16:00

Kdo Collegium Marianum & Jana Semerádová
Jana Semerádová, barokní flétna
Lenka Torgersen, barokní housle
Hana Fleková, barokní violoncello
Filip Hrubý, cembalo
Kde Dianin chrám – Rendez-vous
Program

Johann Sebastian Bach (1685–1750) Fuga canonica in Epidiapente super Thema Regium (Musikalisches Opfer, BWV 1079)
Fridrich II. Veliký (1712–1786) Recitativo a Andante e Cantabile ze Sonáty c moll, SpiF 84
Johann Gottlieb Graun (1703–1771) Sonáta D dur pro flétnu a basso continuo, GraunWV Cv:XVII:75
Carl Philipp Emanuel Bach (1714–1788) Duetto e moll pro flétnu a housle, Wq. 140, H. 598
—— přestávka ——
Jiří Antonín Benda (1722–1795) Sonáta G dur pro cembalo a flauto traverso obbligato
Carl Friedrich Abel (1723–1787) Sonáta G dur pro flétnu, housle a violoncello, op. 3, č. 1, WKO 80
Carl Philipp Emanuel Bach Les langueurs tendres c moll, Wq. 117/30, H. 110
Johann Philipp Kirnberger (1721–1783) Triosonáta c moll
Johann Sebastian Bach Canon perpetuus (Musikalisches Opfer, BWV 1079)

Dress code: Semi formal

990 Kč

2. Dianin chram Rendez vous Cropped
Skladba významného pruského panovníka Friedricha II. Velikého po boku jeho současníků zednářů J. G. Grauna, C. Ph. E. Bacha či C. F. Abela v podání Collegia Marianna a Jany Semerádové.

 

martinu voices

Jana Semerádová

Flétnistka Jana Semerádová absolvovala Pražskou konzervatoř, Teorii a provozovací praxi staré hudby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a Královskou konzervatoř v Den Haagu. Je laureátkou mezinárodních soutěží v Magdeburku a Mnichově.
Jana Semerádová je uměleckou vedoucí souboru Collegium Marianum, dramaturgem koncertního cyklu Barokní podvečery a mezinárodního hudebního festivalu Letní slavnosti staré hudby. Intenzivně se věnuje badatelské činnosti v českých a zahraničních archivech a studiu barokní gestiky, deklamace a tance.
Na svém kontě má řadu CD, a to nejen společná s Collegiem Marianem, ale rovněž dvě profilová CD „Solo for the King“ a „Chaconne for the Princess“. Jana Semerádová vystupuje na významných evropských pódiích (Bachfest Leipzig, Musikfestspiele Potsdam Sanssouci, Centre de musique baroque de Versailles, Festival de Sablé, Konzerthaus ve Vídni a Berlíně, Vratislavia Cantans, Palau de la Música Catalana ad.), jako sólistka spolupracovala s M. Koženou, S. Azzolinim, A. Bernardinim a E. Onofrim a pravidelně účinkuje se soubory Akademie für Alte Musik Berlin, Il suonar parlante, Wrocławska Orkiestra Barokowa, {oh!} Orkiestra Historyczna a Ars Antiqua Austria.
V roce 2015 získala docenturu v oboru flétna na Akademii múzických umění v Praze. Roku 2019 obdržela cenu Pražské skupiny Společnosti pro vědy a umění a o rok později byla spolu s Erichem Traxlerem nominována na cenu Anděl České hudební akademie za CD „Chaconne pro princeznu“.

festival 2024Collegium Marianum tutti 02 c PetraHajska 1 scaled

Collegium Marianum

Pražský soubor Collegium Marianum se od svého založení roku 1997 věnuje provádění hudby 17. a 18. století se zaměřením na české a ve střední Evropě působící autory. Soubor působí pod uměleckým vedením flétnistky Jany Semerádové, jejíž badatelská činnost a zájem o barokní gestiku, deklamaci a tanec pomohli rozšířit umělecký profil souboru od čistě hudebního zaměření k propojení s barokním tancem a divadlem a provedení mnohých novodobých premiér.
Za své působení spolupracoval soubor s mnoha významnými evropskými dirigenty, sólisty, režiséry a choreografy (A. Parrott, H. Blažíková, D. Guillon, S. Azzolini, B. Lazar, G. Skamletz) a pravidelně vytváří originální projekty s loutkovým divadelním souborem Buchty a loutky (loutková opera Calisto, inscenace Händlovy opery Acis and Galatea). Collegium Marianum již vystoupilo na mnoha prestižních festivalech (Utrecht Oude Muziek Festival, Musikfestspiele Potsdam, Bachfest Leipzig, Pražské jaro, Concentus Moraviae) a pravidelně natáčí nejen pro Českou televizi a Český rozhlas, ale od roku 2008 spolupracuje s vydavatelstvím Supraphon v rámci řady „Hudba Prahy 18. století“, kde vydalo již osm nahrávek s hudbou známých i méně známých skladatelů (J. D. Zelenka, J. A. Sehling, F. Jiránek ad.). V roce 2010 dostal ansámbl ocenění za zásluhy o kvalitu a šíření české hudby udělované českou sekcí Mezinárodní hudební rady UNESCO.
Od roku 2001 pořádá Collegium Marianum koncertní cyklus Barokní podvečery a je rezidenčním souborem festivalu Letní slavnosti staré hudby.

Videa

 

Hlavni partner koncertu

Partner koncertu

Ve spolupráci

Vinařství koncertu

Další koncerty