Carl Friedrich Abel (1723–1787) Sinfonia in G dur, op. 7, č. 1, WKO 13 Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) Houslový koncert č. 1 B dur, KV 207
—– přestávka —–
Wolfgang Amadeus Mozart Houslový koncert č. 2 D dur, KV 211 Wolfgang Amadeus Mozart Ouvertura z Kouzelné flétny, KV 620 Wolfgang Amadeus Mozart Houslový koncert č. 3 G dur, „Štrasburský“, KV 216
Jeden z nejlepších světových houslistů, Maxim Vengerov, provede houslové koncerty W. A. Mozarta. Kromě toho bude uvedena Sinfonia in G Carla Friedricha Abela, zednáře a komorního hudebníka britské královny Charlotty, objevená v katalogu valtického hudebního archivu.
Prague Philharmonia
V roce 1994 založil dirigent Jiří Bělohlávek spolu se skupinou talentovaných mladých hudebníků Pražskou komorní filharmonii, která působí od 20. sezony pod názvem Prague Philharmonia. V průběhu prvních tří desetiletí svého působení si PKF vydobyla respekt v hudební sféře, a to nejen pro svůj jedinečný zvuk, ale také pro svůj kmenový repertoár, orientovaný zejména na díla J. Haydna, W. A. Mozarta a L. van Beethovena. Orchestr ale dokáže být velmi flexibilní, jeho repertoár zaujímá širokou škálu děl od koncertantních s komorním obsazením orchestru bez dirigenta, až k projektům velkého symfonického charakteru.
V čele orchestru se od jeho založení vystřídala řada uznávaných šéfdirigentů – po Jiřím Bělohlávkovi převzal v roce 2005 vedení Kaspar Zehnder, v roce 2008 Jakub Hrůša a na počátku sezony 2015/2016 francouzský dirigent Emmanuel Villaume.
PKF pravidelně účinkuje se světoznámými dirigenty a sólisty a natočila více než 90 CD pro prestižní světová i domácí hudební vydavatelství. Orchestr se účastní také zahraničních koncertních turné v zemích Asie (Japonsko, Taiwan) a Evropy (Belgie, Francie, Itálie, Německo, Rakousko, Nizozemsko aj.) a téměř každoročně působí na festivalech jako MHF Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Festival Český Krumlov, Lednicko-valtický hudební festival či Svatováclavský hudební festival Ostrava. Ze zahraničních festivalů jsou to například Brucknerfest v Linci, Bratislavské hudobné slavnosti, Les Musicales de Colmar či Festival Murten Classics.
Vojtěch Spurný
Vojtěch Spurný, přední český dirigent, hráč na klávesové nástroje a pedagog, studoval nejprve klavír a flétnu na Pražské konzervatoři, později operní režii, dirigování a cembalo na AMU v Praze. Na interpretaci staré hudby se zaměřil na Hoogeschool voor de Kunsten v Utrechtu a na mistrovských kurzech u J. Sonnleitnera, H. Rillinga a K. Gilberta.
Jako operní dirigent spolupracoval s barokním divadlem Drottningholm Palace, Divadlem J. K. Tyla v Plzni, Göteborg Opera, Oslo Opera House či Národním divadlem. V současnosti je stálým hostujícím dirigentem Jihočeské filharmonie, avšak spolupracoval mj. s Českou komorní filharmonií, Ensemble 18+, Prague Philharmonia, Haas ensemble, Chursaechsische Kammerphilharmonie, Janáčkovou filharmonií Ostrava a významnými interprety, jako jsou S. Brill, P. Bernold, V. Hudeček, S. Kam, J. Perianes, M. Maisky, V. Gluzman a další. Rovněž byl hostem mezinárodních festivalů (MHF Český Krumlov, MHF Leoše Janáčka, Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Carinthischer Sommer atd.) a natočil několik disků, ať už jako hráč na historické klávesové nástroje (CD „Mistři českého baroka a klasicismu“) či dirigent (DVD „Dov’ è amore, è gelosia“).
Zabývá se rovněž editorskou činností pro Český rozhlas (koncerty J. B. Tomáška a F. X. Duška) a Editio Bärenreiter Praha (cembalové sonáty F. X. Duška a J. Myslivečka) a vyučuje na Fakultě umění Ostravské univerzity a Církevní konzervatoři v Opavě.
Maxim Vengerov
Jeden z nejvýznamnějších světových hudebníků a dirigentů Maxim Vengerov se narodil roku 1974 a již o deset let později začal sbírat ocenění v mezinárodních soutěžích a nahrávat sólová CD. Studoval pod vedením G. Turchaninové a Zakhar Brona. Na počátku nového tisíciletí se po vzoru svého mentora Mstislava Rostropoviče obrátil rovněž k dirigování, které vystudoval na Moskevském institutu.
Jen za poslední dvě sezony vystupoval Maxim Vengerov s Orchestra Filarmonica della Scala, Monte Carlo Philharmonic či Pařížskou filharmonií, navštívil New York, Toronto, Vídeň, Londýn, Aspen, Taiwan, Šanghaj a mnoho dalších. Pravidelně absolvuje koncertní turné po státech Evropy, Ameriky i Asie. Poslední CD vydal roku 2020, kde nahrál po boku Philharmonique de Radio France pod vedením dirigenta Myung-Whun Chunga Čajkovského houslový koncert a skladby C. Saint-Säense a M. Ravela.
Za svůj život získal celou řadu cen (Grammy Award, Gramophone award, ECHO award, World Economic Forum Crystal award aj.), byl oceněn řadou institucí a bylo o něm natočeno několik dokumentů (Playing by Heart, Living the Dream).
Jedním z největších Vengerových poslání je však předat své znalosti a zkušenosti dalším generacím, což dělá jednak na mnohých mistrovských kurzech, jednak jako externí profesor na Mozarteum University Salzburg a na Royal College of Music v Londýně, ale rovněž zveřejnil roku 2021 soubor výukových online lekcí týkajících se interpretace hudby a iniciuje řadu dalších vzdělávacích a osvětových programů.